Doğal Sakal Çıkarma Yöntemleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Doğal Sakal Çıkarma Yöntemleri

Doğal Sakal Çıkartma, Genel olarak genç ergenlik dönemindeki erkek çocukların sakal ile başı dertte olmaktadır. Özellikle sakalı arkadaşlarının kine göre daha az ya da çıkmamış olmasından dolayı psikolojik sıkıntı yaratarak strese kapılırlar. Fakat ergenlik sonrası kişiler için bu büyük dert olması gerekmektedir. Örneğin belli bir yaş üzerine sakal çıkartma olayı biraz uğraş verici olmaktadır. Sakalı olmadığı için hastaneye ve uzmana başvuran kişilerin sayısı gün geçtikçe daha da artış göstermektedir. Fakat doğal sakal çıkartma yolları daha etkili olmaktadır. Erkeklerin önemli görselleri olarak biri de sakal olmaktadır. Fakat cilt nedenleri ile veya kalıtsal sebeplerle sakal çıkmaması durumu gün geçtikçe artış sağlamaktadır. Fakat sakal çıkması için aceleci olmak çok iyi olmamaktadır. Eğer köselik durumu yok ise ciltten dolayı bir problem yaşanmıyor ise sakallar zamanla ve gerektiği gibi çıkacağını belli eder. Bir erkekte 17 ya da 20 yaş arası çıkmaktadır ve 20 yaş üzeri sakal çıkmaz ise uzmana baş vurulmalıdır. Ancak yaş daha 17 ise çıkmaması normal olmaktadır. Fakat köselik nedeni ya da başka bir problem ile sakal çıkmıyor ise doğal yollara başvurulur. Örneğin sarımsak ile sakal çıkartma yöntemi oldukça olumlu olmaktadır.

Doğal sakal çıkartma yöntemlerinden biri ise sarımsak ile çıkartma olmaktadır. Sarımsağın surata sürülmesi durumunda daha çok ve gür sakalın değil, sakalın temelini sağlayacak tüylerin çıkmasını sağlamaktadır. Hiçbir tüylenme yok ise başvurulması gereken ilk yöntem yüze sarımsak sürmek olmalıdır. Tıpta etkisi tam olarak kanıtlanmayan bu yöntemi yaptıktan sonra yüzde yanma hissi oluşur ise yüzü bol su ile durulayarak bu yöntem kesinlikle bir daha uygulanmamalıdır. Bu uygulamanın kişiye yan etkisi olur ise alternatif uygulamalara başvurulmalıdır. Örneğin badem yağı uygulaması ile de sakal çıkartma işlemi denenebilir.

Badem yağı sakal çıkarma işleminde oldukça etkili bir yöntem olmayabilir. Daha çok sakal ve bıyığın parlaması amacı ile badem yağı kullanılır. Fakat kişiden kişiye değişmektedir ki badem yağının sakal çıkarttığı durumuna da rastlanılmaktadır. Ayrıca bunun yanı sıra tıraş yöntemi ile de sakal çıkartılabilir. Örneğin tıraş olmak sakalın gürleşmesi için etkili bir yöntem olmaktadır. Fakat zamanla halk içinde yaygınlaşmış olan tüyleri tersten alarak sakal çıkarma şeklinde bir yöntem var olmamaktadır. Tam tersine zararlı olan tersine tıraş, yüzünüzü tahriş eder ve minik yaraların, tüy dönmesinin oluşmasına neden olmaktadır. İltihaplanma tehlikesini de birlikte getiren tersine tıraş yöntemi uygulanması, çıkan sakalların da kaybedilmesine neden olabilmektedir. Zarar bulunmayan yöntem ise doğru bir şekilde tıraş olunmasıdır. Uyguladığınız yöntemlere rağmen 3 veya 4 ay içerisinde sakallarda çoğalma olmaz ise bir hekime başvurulmasında yarar olacaktır.

Tüm bu uygulamaların yanı sıra sarımsak hepsinden daha başarılı sonuçlar elde etmektedir. Örneğin yüzü güzelce yıkadıktan sonra buzları tende biraz gezdirin. Daha sonra sarımsakları ortadan ikiye bölüp yüzü tahriş edecek şekilde bastırıp kan akacak gibi kızarana kadar sürün. Bu işlemi birkaç defa uygulayın ve daha sonra sakallar siyah siyah çıkacaktır. Bu yöntem genellikle kelliğe bile çözüm olmaktadır. Tahriş etmesinden dolayı çok tercih edilmese de deneyen kişiler genellikle olumlu sonuçlar almış olmaktadır. Tüm bu doğal sakal çıkartma için yapılan uygulamalar her gün yapılıp bir hafta devam edilmelidir ki sonucu olumlu olsun.

Doğal Sakal Çıkarma Yorumları

soru

Esma

13 Eylül 2018 Perşembe

Vajinamin üstünde kıl yok orda deniyecegim inşaallah çıkar

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Çember Sakal Modelleri

Çember Sakal Modelleri

Editörün Seçtiği

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Gür Sakal Çıkarma Teknikleri

Gür Sakal Çıkarma Teknikleri

Keçi Sakalı Modelleri

Keçi Sakalı Modelleri

Sakal Uzatma Teknikleri

Sakal Uzatma Teknikleri

Doğal Sakal Çıkarma Yöntemleri

Doğal Sakal Çıkarma Yöntemleri

Dede Sakalı Nasıl Yapılır?

Dede Sakalı Nasıl Yapılır?